História

História futbalu v Zlatých Klasoch siaha až do roku 1928, kedy bola založená športová organizácia pod názvom Nagymagyari Sport Egylet (NSE). Cieľom tejto organizácie bolo v dedine spopulárniť futbal a iné športy. Prvým predsedom NSE bol János Tamáskovics, ale už v roku 1929 jeho miesto zaujal Ádám Hantos.

Do roku 1932 sa v dedine hrali len priateľské zápasy, ale v tomto roku vstúpili do MLSZ (Magyar Labdarúgó Szövetség-futbalový zväz v Maďarsku). Vstup už v roku 1933 mužstvu umožnil, aby sa zapojilo aj do sútaže. So vstupom sa zmenil aj názov oddielu, vystupovali pod názvom ŠK Slovan Veľký Máger. Na majstrovské zápasy nastupovali proti mužstvám z Bratislavy (MTE Bratislava, Testvériség SE, Dornkappel) a mužstvám z okolia Bratislavy (Püspöki TK, Šamorín).

Po skončení vojny, v roku 1946 sa začína nová éra, s novými podmienkami, nakoľko rozmery ihriska nezodpovedali normám a bolo potrebné ho prestavať. Neskôr sa viackrát zmenil aj názov športového oddielu: od roku 1953 Družstevník Rastice, po tomto názve vystupovali aj pod menom Závlahár a po istom čase sa zase vrátili k názvu Družstevník. Od roku 1973 klub vystupoval pod názvom Agroprogres.

V roku 1977 mužstvo vyhralo okresnú sútaž a postúpilo do 1. B triedy krajskej sútaže. Po úspešných rokoch v tejto sútaži prišiel postup do 1. A triedy krajskej sútaže. Nasledovali úspešné roky. Vybudovala sa dalšia krytá tribúna a v roku 1986 sa dokončila aj výstavba osvetlenia. Úspešným trénerom tohto obdobia bol Marian Elefant, mužstvo tvorilo mnoho vynikajúcich hráčov (Svoboda, Mandzák, Kummer, Bušík). V roku 1988 dosiahol futbal v Zlatých Klasoch svoj najväcší úspech – postup do 2. slovenskej ligy. Po tomto úspechu na začiatku 90.-tych rokov, po zániku firmy Agroprogres prišli na rad horšie časy. So zánikom firmy zanikli aj štedré sponzorské príspevky a mužstvo zostúpilo až do okresnej sútaže.

V sezóne 2008/2009 vyhralo mužstvo Zlatých Klasov 1.triedu okresnej súťaže a získalo tak právo účinkovania v V.lige. Pri tomto úspechu stál na čele klubu Štefan Kunyi.

Naše A mužstvo si udržuje V.ligovú príslušnosť už 8 rokov. Za ten čas na prezidentskom poste došlo k niekoľkým zmenám. Koncom súťažného ročníka 2009/2010 Štefana Kunyiho nahradil Vincent Lovász. Začiatkom roku 2011 Vincenta Lovásza nahradil na prezidentskej stoličke Csóka Štefan.

Aktuálne je prezidentom Arpád Vlahy mladší, ktorý na tento post nastúpil na začiatku roka 2016.